Новини‎ > ‎

Слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я

опубліковано 12 трав. 2016 р., 00:23 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 16 трав. 2016 р., 00:02 ]11 травня 2016 року
у м. Києві у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відбулися слухання на тему: «Сімейна медицина – шанс на здоров’я та значне зменшення особистих витрат на лікування», у яких взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, інших зацікавлених міністерств і відомств, Національної академії медичних наук України, вищих медичних навчальних закладів, регіональних департаментів і управлінь охорони здоров’я та центрів первинної медико-санітарної допомоги, міжнародних та громадських організацій, а також медичні фахівці, науковці, експерти та представники ЗМІ.
Чернівецьку область представила делегація у складі: професора кафедри сімейної медицини БДМУ, д.мед.н., професора Семена Білецького, доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента Оксани Петринич, позаштатного спеціаліста з сімейної медицини управління охорони здоров’я м. Чернівці, головного лікаря КМУ ЦПМСД «Роша» Анатолія Мимки, завідувача відділення сімейної медицини КМУ «Міська поліклініка № 3» м. Чернівці Василя Бойка.
Слухання відкрили Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, заступники Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Оксана Корчинська та Олег Мусій.
Учасники слухань у Комітеті зазначили, що запровадження сімейної медицини в Україні відбувається повільно і несистемно. За даними МОЗ України на сьогодні на більшості територій створено 565 центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги. Однак загальна потреба у таких закладах по Україні становить не менше 720. При цьому, у 2015 році, за даними МОЗ України, лікарями загальної практики – сімейними лікарями працювало 13 336 осіб, що становить лише 50% від наявної потреби у зазначених фахівцях. Тож в умовах катастрофічного погіршення стану здоров’я народу України та наявних викликів сьогодення, необхідно вжити невідкладних заходів з метою завершення розпочатого реформування розвитку в Україні первинного рівня медичної допомоги, та розвитку повноцінного інституту сімейної медицини, що відповідатиме кращим міжнародним стандартам та дасть змогу забезпечити на належному рівні усі потреби населення у первинній медичні допомозі.
Під час слухань було заслухано доповіді щодо стану впровадження сімейної медицини в Україні та формування національної моделі первинної медичної допомоги, досвіду окремих регіонів та м. Києва у реформуванні первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини, а також досвіду роботи сімейних амбулаторій та окремих фахівців у цій сфері, у тому числі приватних лікарів первинної ланки.
За результатами розгляду винесеного на порядок денний питання народними депутатами України – членами Комітету було ухвалено за основу проект Рекомендацій слухань, у якому визначено важливі кроки, які сприятимуть удосконаленню умов надання первинної медичної допомоги населенню України та подальшому просуванню реформи української медицини.

ЗМІ про захід: