Новини‎ > ‎

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Здоров’я українців в руках сімейного лікаря»

опубліковано 12 груд. 2016 р., 01:07 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 16 груд. 2016 р., 06:18 ]
8-9 грудня 2016 року
у м. Києві відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Здоров’я українців в руках сімейного лікаря», організована ВГО «Українська асоціація сімейна медицина» та Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
Чернівецька область була представлена делегацією у складі: завідувача кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ), д.мед.н., професора Лариси Петрівни Сидорчук, доцента кафедри сімейної медицини к.мед.н., доцента Оксани Анатоліївни Петринич, заступника начальника управління – начальника відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Чернівецької ОДА Любові Григорівни Крикливець, головних лікарів ЦПМСД, їх заступників, лікарів та медичних сестер за фахом «загальна практика-сімейна медицина».
Напередодні заходу було проведено 4 воркшопи під модерацією іноземних колег – професіоналів сімейної медицини: «Кроки у системі фінансування доказового скринінгу на рівні ЗПСМ: передумови, економічна вигода для держави і системи ПМСД» (модератор Ігор Шваб, Словенія), «Доказові основи скринінгу і превентивних заходів в українській популяції: від застарілої вітчизняної системи і диспансеризації до доказового скринінгу за прикладом західних держав» (модератор Шломо Вінкер, професор, Ізраїль), «Тема превенції і скринінгу – невід’ємна частина безперервної підготовки лікаря ЗПСМ на до- та післядипломному рівні. Зміна методик навчання, системи навчання. Тренінги та інтерактивні моделі навчання – перспективний напрямок підготовки лікаря ЗПСМ» (модератор Джо Бучанан, президент ЕURACT, Великобританія), «Сімейний лікар+медсестра – команда для проведення скринінгу і превентивних заходів у популяції» (модератор магістр медсестринства Анне Баїрд, Великобританія).
Науковою тематикою конференції була розробка реальних кроків у системі фінансування доказового скринінгу на рівні ЗПСМ, обговорення пропозицій щодо зміни застарілої вітчизняної системи від рутинних недоказових профілактичних оглядів і диспансеризації до доказового скринінгу за прикладом західних держав, превенції і скринінгу – як невід’ємній частині безперервної підготовки лікаря ЗПСМ на до- та післядипломному рівні, ролі медичної сестри ЗПСМ у проведенні доказового скринінгу і превентивних заходів та ін. З тематичними актуальними доповідями виступили провідні експерти Ніно Кікнадзе (член Европейської академії викладачів сімейної медицини (EURACT), Грузія), Ігор Шваб (професор, Словенія), Шломо Вінкер (професор, Ізраїль), Джо Бучанан (президент EURACT, Великобританія), Анне Баїрд (магістр медсестринства, Великобританія) та ін.
Доведено, що диспансеризація не є доказовою програмою, на її реалізацію потрібні мільярди коштів. Замість профоглядів Канада, США, Великобританія, Австралія, Грузія, Словенія та ін. країни застосовують прицільний профілактичний доказовий скринінг на конкретні захворювання, зважаючи на статистику, можливість забезпечення тестами для проведення скринінгу, фінансові можливості, мотивацію лікарів і медичних сестер, ресурсів, вікові категорії людей, наявність ефективного лікування та ін.
Під час конференції відбулась важлива подія – ВГО «Українська асоціація сімейна медицина» підписала Меморандуми співпраці між EURACT (щодо підготовки і викладачів, і медсестер) та з Ізраїльською асоціацією сімейних лікарів (щодо сприяння розробки програми скринінгу в Україні).


ЗМІ про захід: