Науково-практична конференція з міжнародною участю «Первинна медична допомога в ракурсі світових практик»

опубліковано 11 черв. 2019 р., 01:35 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 12 черв. 2019 р., 12:46 ]
6-7 червня 2019 року
у м. Києві відбувалася науково-практична конференція з міжнародною участю «Первинна медична допомога в ракурсі світових практик», присвячена 20-річчю членства Української Асоціації сімейної медицини (УАСМ) у WONCA – Всесвітній асоціації сімейної медицини.
ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» на заході представляли доцент кафедри сімейної медицини, к.мед.н., доцент Оксана Петринич та асистент Маріанна Сем’янів. Учасники конференції взяли участь у пленарних засіданнях, ворк-шопах, 15 майстер-класах. Для викладачів кафедр сімейної медицини було організовано ворк-шопи «Досвід організації і проведення навчання викладачів «Леонардо» у своїй країні», «Електронна платформа змішаного навчання сімейних лікарів на до дипломному етапі», проведено засідання опорних кафедр.
У рамках проведення конференції відбулося секційне засідання молодих вчених-сімейних лікарів, яке було модеровано професором університету м. Бас (Великобританія), національним представником ради Європейської асоціації науковців сімейної медицини (EGPRN) Майклом Харрісом та керівником напрямку «Міжнародна співпраця» УАСМ, к.мед.н., доцентом факультету післядипломної освіти Ужгородського національного університету Павлом Колесником, де Маріанною Сем’янів було представлено доповідь «Аналіз причин звернення хворих на гіпертонію до лікарів первинної ланки Чернівецької області» (М.М. Сем’янів, О.А. Петринич) на основі даних кодування медичних епізодів за класифікацією ICPC-2. Також Маріанна Сем’янів отримала сертифікат про успішне завершення он-лайн курсу EGPRN «International Web Based Course On Research In Primary Care».