Науково-практична конференція "Сучасні аспекти ведення хворих на артеріальну гіпертензію"

опубліковано 16 квіт. 2013 р., 10:49 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎
9 квітня 2013 року
на базі КМУ "Міська поліклініка №1" спільно з науковцями кафедр сімейної медицини, гігієни і екології, внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, кафедри фтизіатрії і пульмонології Буковинського державного медичного університету проведено науково-практичну конференцію до Всесвітнього дня здоров'я (7 квітня) на тему "Сучасні аспекти ведення хворих на артеріальну гіпертензію".
За ініціативи ВООЗ із 1950 р. щороку 7 квітня у світі відзначають Всесвітній день здоров'я. Цього року гаслом Всесвітнього дня здоров'я стало: "Слідкуйте за своїм кров’яним тиском – скоротіть ризик інфаркту та інсульту". На порядку денному розглядали глобальні та конкретні питання збереження здоров'я. Головний лікар КМУ МП №1 Володимир Багрій та завідувач відділення профілактики КМУ МП №1 Любов Власик наголосили на проблемі артеріальної гіпертензії в Україні та необхідності об'єднання зусиль фахівців в проведенні профілактичних заходів, інформуванні населення щодо наслідків даної недуги і можливостей корекції артеріального тиску, відповідно до Наказу МОЗ №384.
Цікаво та інформативно, з основними доповідями виступили професор кафедри сімейної медицини Лариса Сидорчук ("Артеріальна гіпертензія і кардіо-ренальний континуум: дані світових досліджень"), асистент кафедри гігієни та екології Оксана Кушнір ("Тютюнокуріння, як фактор ризику серцево-судинних захворювань"), доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Тамара Чурсіна ("Рефрактерна артеріальна гіпертензія: особливості фармакологічної корекції").
В обговоренні доповідей виступили професор кафедри фтизіатрії і пульмонології  БДМУ Тамара Христич, яка наголосила на важливій ролі нейропептидів у розвитку метаболічного синдрому, а також практичні лікарі поліклініки. Після жвавої дискусії та відповіді на запитання учасники конференції мали змогу дегустувати продукти здорового харчування.