Науково-практична конференція «Серцево-судинні захворювання при цукровому діабеті 2 типу...»

опубліковано 9 груд. 2014 р., 09:15 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 12 груд. 2014 р., 07:20 ]
У приміщенні Палацу «Академічний» 9 грудня 2014 року кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію Асоціацї сімейних лікарів Чернівецької області «Серцево-судинні захворювання при цукровому діабеті 2 типу: сучасні підходи до профілактики, діагностики та лікування».
Доповідь к.мед.н., доцента Віталія Антоновича Маслянка була присвячена сучасним аспектам патогенезу, профілактики, діагностики та лікування цукрового діабету (ЦД) 2 типу. Віталій Антонович чітко вказав сімейним лікарям на послідовність їх дії при цукровому діабеті, дав цікаві практичні поради та відповів на запитання слухачів.
Зацікавлення у слухачів викликала доповідь д.мед.н., професора Семена Віссаріоновича Білецького «Артеріальна гіпертензія та цукровий діабет 2 типу», у якій було наголошено на важливість досягнення цільових рівнів артеріального тиску у хворих на ЦД та наведено алгоритм призначення антигіпертензивної терапії у таких пацієнтів.
К.мед.н., доцент Оксана Анатоліївна Петринич у своїй доповіді зупинилася на принципах надання медичної допомоги хворим на стабільну стенокардію напруги в поєднанні з ЦД 2 типу в світлі вітчизняних уніфікованих клінічних протоколів. Розглядалися такі аспекти як обстеження, консультування, медикаментозне лікування і скерування пацієнтів на отримання вторинної медичної допомоги.
На завершення науково-практичної конференції члени Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області висловили свої побажання щодо тематики майбутніх засідань.