Науково-практична конференція «Принципи використання наркотичних, психотропних речовин та їх прекурсорів в практиці сімейного лікаря»

опубліковано 27 вер. 2014 р., 11:52 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 31 жовт. 2014 р., 11:38 ]
25-26 вересня 2014 року
у м. Ірпінь відбулася науково-практична конференція «Принципи використання наркотичних, психотропних речовин та їх прекурсорів в практиці сімейного лікаря», організована Асоціацією сімейних лікарів міста Києва спільно з Міжнародним фондом «Відродження» та НМАПО ім. П.Л. Шупика.
У роботі конференції взяли участь представники ВМНЗ, департаментів охорони здоров'я, головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та їх заступники, лікарі загальної практики-сімейні лікарі з усієї України (всього 300 учасників).
Чернівецька область була представлена делегацією у складі: в.о. завідувача кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету, професора Лариси Петрівни Сидорчук, професора кафедри загальної хірургії Руслана Ігоровича Сидорчука, доцента кафедри сімейної медицини Оксани Анатоліївни Петринич, заступника начальника управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню – начальника відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Любові Григорівни Крикливець, головного лікаря Глибоцького ЦПМСД Марії Лазарівни Мельничук, головного лікаря Заставнівського ЦПМСД Любомира Дмитровича Шевчука, головного лікаря Кельменецького ЦПМСД Дмитра Івановича Дмитрука, головного лікаря Хотинського ЦПМСД Юрія Анатолійовича Пасічника, головного лікаря ЦПМСД «Роша» м.Чернівці Анатолія Володимировича Мимки, заступника головного лікаря Сторожинецького ЦПМСД Михайла Васильовича Мігайчука, завідувача амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Зелений Гай Новоселицького району Ігора Валерійовича Паламара, головної медичної сестри Сокирянського ЦПМСД Лідії Кирилівни Скрипник.
На конференції було представлено лекції, доповіді, майстер-класи провідних вітчизняних (професор Лариса Федорівна Матюха, професор Олег Созонтович Чабан, професор Олена Олександрівна Хаустова та ін.) та закордонних (професор психіатрії Каліфорнійського Університету Ігор Куценок, викладач медичного факультету університету штату Вашингтон Джо Меррілл, директор ГБО «Білоруського дитячого хоспісу» Анна Георгіївна Горчакова та ін.) фахівців, зокрема, з питань міжнародної політики щодо підконтрольних речовин та державної стратегії України щодо наркотиків, замісної підтримуючої терапії, паліативної допомоги у дітей та дорослих (у т.ч. ведення хронічного больового синдрому), нормативно-правових документів щодо обігу наркотичних речовин в практиці сімейного лікаря. Висвітлювалися питання бачення первинної медичної допомоги у світлі нової Концепції розвитку охорони здоров’я України, консультування пацієнта сімейним лікарем із використанням досвіду Великобританії, імплементації міжнародних настанов в національні стандарти діагностики і лікування депресії, співвідношення психо- і соціо- у психосоматичного пацієнта тощо.
Отримані на конференції знання та навчально-методичні матеріали сприятимуть покращенню надання паліативної допомоги населенню на первинному рівні та будуть запроваджені до навчального процесу на кафедрі сімейної медицини.

ЗМІ про захід