12 грудня 2012 року в приміщенні Палацу „Академічний” кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Головним управлінням охорони здоров’я проведено чергове засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Гострі та хронічні захворювання печінки у загальнолікарській практиці».
Цукровий діабет є однією з найпоширеніших ендокринних хвороб на планеті. За даними Міжнародної федерації діабету 2011 року кількість хворих на цукровий діабет у світі досягла рекордної цифри – 366 мільйонів, а в 2030 році становитиме 552 мільйони. Серед ускладнень, що є основною причиною інвалідизації та летальності серед хворих на цукровий діабет, чільне місце посідають діабетична нейропатія, нефропатія, ретинопатія. Проблемі соматогенних ускладнень цукрового діабету і була присвячена доповідь д.мед.н., професора, завідувача кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Наталії Вікторівни Пашковської.
На конференції заслухано доповідь доповідь д.мед.н., професора, завідувача кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Оксани Святославівни Хухліної «Клінічні і терапевтичні аспекти неалкогольної жирової хвороби печінки». Дане захворювання причинно­-наслідково пов’язане з ожирінням, цукровим діабетом 2-­го типу, інсулінорезистентністю, гіперліпідемією та атеросклерозом і є надзвичайно актуальним.
Питання ранньої діагностики та профілактики вірусних гепатитів у практиці сімейного лікаря висвітлено к.мед.н., доцентом кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Юрієм Олександровичем Рандюком. Вірусні гепатити в Украї­ні за ступенем негативного впливу на здоров’я населення займають домінуюче місце у структурі інфекційної патології, тому профілактика, вчасна діагностика та якісне лікування є важливими складовими протидії вірусним гепатитам.