Науково-практична конференція "Фітотерапія у практиці сімейного лікаря"

опубліковано 12 груд. 2011 р., 06:15 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 12 груд. 2011 р., 06:16 ]
12 грудня 2011 року в приміщенні Палацу „Академічний” кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Головним управлінням охорони здоров’я проведено чергове засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Фітотерапія у практиці сімейного лікаря».
Серед різних варіантів альтернативної медицини в Україні здавна найбільшої популярності набула фітотерапія. Саме цій темі і була присвячена доповідь професора кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, доктора медичних наук, професора О.І.Волошина, у якій узагальнено власний багаторічний науковий і клінічний досвід застосування ліків рослинного походження.
На конференції заслухано доповідь доцента кафедри сімейної медицини кандидата медичних наук, доцента Л.В.Мельничук «Діти з повторними респіраторними інфекціями: проблеми та завдання». Дане питання є надзвичайно актуальним, оскільки повторні респіраторні захворювання сприяють формуванню хронічної патології дихальних шляхів, змінюють реактивність організму, знижують або змінюють загальний та місцевий імунітет.
Голова Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області, завідувач кафедри сімейної медицини, доктор медичних наук, професор С.В.Білецький ознайомив присутніх з Законом України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги», яким визначено зміст понять «здоров’я», «заклад охорони здоров’я», «медична допомога», «медичне обслуговування», «пацієнт», встановлено поділ медичної допомоги за видами: екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), а також систему стандартів у сфері охорони здоров’я, складовими якої є державні соціальні нормативи та галузеві стандарти.
Про стан та перспективи розвитку ПМСД у Чернівецькій області на засадах загальної практики-сімейної медицини доповіла головний спеціаліст відділу надання медичної допомоги населенню з питань сімейної медицини Головного Управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА Л.Г.Крикливець. Секретар Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області, асистент кафедри сімейної медицини О.А.Петринич ознайомила присутніх з останнім наповненням підрозділу «Асоціація сімейних лікарів Чернівецької області» сайту кафедри сімейної медицини simmed.bsmu.edu.ua, («Новини», «Нормативна база», «Лікарю-практику»).