Новини‎ > ‎

Науково-практична конференція "Екологія і здоров’я людини"

опубліковано 16 квіт. 2013 р., 11:08 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 16 квіт. 2013 р., 11:09 ]


16 квітня 2013 року
в КМУ “Міська поліклініка №3” м. Чернівці за участі кафедри сімейної медицини проведено науково-практичну конференцію “Екологія і здоров’я людини” присвячену святкуванню Дня довкілля, який щорічно відзначають 20 квітня.Завідувач кафедри сімейної медицини, професор Семен Білецький прочитав цікаву та змістовну лекцію про залежність здоров’я від екологічних чинників.
Семен Віссаріонович зазначив, що за даними ВООЗ, здоров’я населення на 50 % залежить від способу життя, на 20 % – від особливостей спадковості, на 20 % – від екології та на 10 % від розвитку системи охорони здоров’я. Екологія та здоров’я людини взаємопов’язані. І при змінах оточуючого середовища відбуваються відповідні зміни здоров’я всього людства. Адже нові хвороби, кількість яких зростає з кожним днем, є похідними від оточуючого середовища.
Покоління наших предків жили в тісному спілкуванні з природою. Уклад життя та праці був синхронним із природними режимами. Кожна пора року мала притаманні тільки їй трудову налаштованість і режим життя. Проблема здоров’я людини вирішувалась досить ефективно і просто. Це пояснюється тим, що культура здоров’я складалась в індивідуальній свідомості особистості поступово, під впливом природних умов життя і була важливим елементом загальної культури людини.
Нині вся сукупність факторів діяльності людини, які негативно впливають на її здоров’я, вимагає іншого підходу до проблеми формування здоров’я. Сьогодні люди живуть у режимі виробничого циклу, однаково в будь-яку пору року. Умови життя та праці сучасної людини, безперечно, покращились, але наслідки цього далеко не однозначні.
Забрудненість навколишнього середовища, поряд із токсичними ефектами, таїть у собі небезпеку генетичних змін (на потреби промисловості спалюється 10 млрд. тонн палива, у повітря потрапляє біля 20 млрд. тонн вуглекислого газу, 300 млн. тонн чадного газу, 50 млн. тонн окису азоту, сотні млн. тонн пилу, велика кількість шкідливих та канцерогенних речовин). Забруднення атмосфери стало великою проблемою для міст. Осідання викидів на крапельках води зумовлює появу димних туманів – смогу. Надходження великої кількості окисів азоту та сірки зумовлює появу кислотних дощів, які забруднюють територію на великих відстанях від джерел їхнього викиду. Такі дощі знищують рослини та тварин, пошкоджують людські споруди та конструкції. Промислові викиди в атмосферу фреонів зменшують товщину озонового шару навколо Землі, який захищає живу природу від згубної дії ультрафіолетових променів із космосу.
Особливо негативно позначилась на стані здоров’я населення нашої країни аварія на Чорнобильській атомній станції.
Конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля (право на екологічну безпеку) тісно пов’язане з правом на життя й охорону здоров’я.
Екологічна ситуація потребує мобілізації всіх урядових та неурядових організацій, усього суспільства на вирішення існуючих проблем. І не останнє місце у цій роботі займає екологічна освіта та виховання населення.