Науково-практична конференція «Сучасні підходи до ранньої діагностики та лікування гострого коронарного синдрому»

опубліковано 19 черв. 2012 р., 05:27 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 19 черв. 2012 р., 05:35 ]
19 червня 2012 року
в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Головним управлінням охорони здоров’я проведено загальні збори Асоціації сімейних лікарів (АСЛ) Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Сучасні підходи до ранньої діагностики та лікування гострого коронарного синдрому». Щорічно 2-2,5 млн. людей у всьому світі поступають до відділень невідкладної кардіології з нестабільною стенокардією або інфарктом міокарда без підвищення сегмента ST, приблизно у 20 % випадків нестабільна стенокардія переходить в інфаркт міокарда. Темі гострого коронарного синдрому і була присвячена доповідь д.мед.н., професора, зав. кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини, заслуженого лікаря України В.К.Тащука.
На конференції заслухано доповідь зав. ревматологічним відділенням ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», обласного позаштатного ревматолога Головного управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА Л.О.Гавриш «Паранеопластичні синдроми. Ревматологічні маски онкозахворювань». Дане питання є надзвичайно важливим, оскільки нерідко ознаки злоякісного новоутворення, у тому числі й на ранніх стадіях, перебігають під маскою доброякісних уражень, що одержали назву паранеопластичних синдромів.
Головний лікар КМУ «Чернівецький обласний наркологічний диспансер», обласний позаштатний нарколог Головного управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА В.О.Самсонюк висвітлив питання надання наркологічної допомоги населенню сімейними лікарями.
Зацікавлення у слухачів викликала доповідь к.мед.н., доцента кафедри онкології та радіології Б.І.Шумка «Увага: меланома (ознаки, раннє виявлення та профілактика)!».
Одне з провідних місць у структурі хронічних захворювань печінки посідає неалкогольна жирова хвороба печінки. Дану проблему у своїй доповіді висвітлив к.мед.н., доцент кафедри внутрішньої медицини № 1 НМУ ім. О.О.Богомольця (м. Київ) Чернявський В.В.
Заслухавши та схваливши звіт про роботу АСЛ Чернівецької області у 2006-2012 рр., загальними зборами терміном на 6 років обрано нове Правління та ревізійну комісію АСЛ Чернівецької області.
Зокрема:
- Президентом Асоціації – Білецького Семена Віссаріоновича (сімейного лікаря, завідувача кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету)
- віце-Президентом Асоціації – Крикливець Любов Григорівну (сімейного лікаря, головного спеціаліста відділу організації медичної допомоги населенню та охорони здоров’я дітей і матерів Головного управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА
- секретарем Правління Асоціації – Петринич Оксану Анатоліївну (сімейного лікаря, асистента кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету)
- членами Правління Асоціації:
Бойка Василя Васильовича (сімейного лікаря, завідувача відділення сімейної медицини КМУ «Міська поліклініка № 3 м. Чернівці)
Драгомерецького Петра Васильовича (сімейного лікаря, головного лікаря Снячівської АЗПСМ Сторожинецького району)
Городенську Ірину Василівну (сімейного лікаря, головного лікаря Горішньо-Ширівецької АЗПСМ Заставнівського району)
Флюндру Ірину Георгіївну (сімейного лікаря, головного лікаря Коровійської АЗПСМ Глибоцького району)
Сидорчук Ларису Петрівну (сімейного лікаря, професора кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету)
Мельничук Ларису Василівну (сімейного лікаря, доцента кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету)
Дмитрука Дмитра Івановича (сімейного лікаря, головного лікаря Лівинецької АЗПСМ Кельменецького району)