Новини‎ > ‎

Науково-практична конференція «Хронічна хвороба нирок: сучасні підходи до діагностики та лікування інфекцій сечової системи»

опубліковано 10 груд. 2013 р., 05:30 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 10 груд. 2013 р., 05:30 ]
10 грудня 2013 року
в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА проведено чергове засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Хронічна хвороба нирок: сучасні підходи до діагностики та лікування інфекцій сечової системи».
Хронічна хвороба нирок залишається актуальною медико-соціальною проблемою у всьому світі, в тому числі в Україні. Доповідь д.мед.н., професора, професора кафедри внутрішньої медицини Лілії Олексіївни Зуб була присвячена питанням діагностики та лікування інфекцій сечової системи. Інфекції сечових шляхів і нирок є найчисельнішою групою в структурі нефрологічних захворювань людини, тривалий перебіг яких може призводити до зниження функції нирок з подальшим розвитком хронічної ниркової недостатності. «Актуальність вчасної діагностики захворювань сечостатевої системи обумовлена їх значною поширеністю та високим ризиком хронізації процесів», – зазначає Лілія Олексіївна.
Доповідь д.мед.н., професора, професора кафедри сімейної медицини Лариси Петрівни Сидорчук була присвячена питанню симптоматичних артеріальних гіпертензій (АГ) ниркового генезу. Найбільш частою причиною розвитку вторинної АГ є ренальна та реноваскулярна АГ, яка зустрічається у 2-5 % пацієнтів з підвищенням артеріального тиску. Як правило, до розвитку ренальної АГ призводять хронічний пієлонефрит, сечо-кам’яна хвороба, гломерулонефрит та полікістоз нирок. «Лікарю, який надає первинну медичну допомогу, потрібно брати до уваги анамнез, що вказує на захворювання нирок, особливості клінічної картини АГ, зміни результатів аналізів крові та сечі, структури нирок» – наголошує Лариса Петрівна.
На конференції заслухано доповідь заступника начальника управління – начальника відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Любові Григорівни Крикливець «Реалізація Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у Чернівецькій області». Зазначено, що Чернівецька область має всі шанси для успішної реалізації проекту, а лідерами є м.Чернівці, м.Новодністровськ, Путильський район.
Загалом в роботі науково-практичної конференції взяли участь 128 лікарів Чернівецької області.