Новини‎ > ‎

Науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності»

опубліковано 25 вер. 2013 р., 09:18 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 26 вер. 2013 р., 12:12 ]
25 вересня 2013 року
в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА проведено чергове засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Актуальні питання діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності». 

Хронічна серцева недостатність (ХСН) залишається актуальною медико-соціальною проблемою у всьому світі, в тому числі в Україні. Про серйозність прогнозу клінічно маніфестованої ХСН свідчить те, що приблизно половина таких пацієнтів помирають протягом 4 років, а серед хворих з тяжкою ХСН смертність протягом найближчого року сягає 50 %. Доповідь д.мед.н., професора, завідувача кафедри сімейної медицини Семена Віссаріоновича Білецького була присвячена питанням діагностики та лікування ХСН у світлі нової редакції Національних рекомендацій, відповідно до яких основними завданнями сімейного лікаря при спостереженні пацієнта з ХСН на амбулаторному етапі є якнайдовше підтримання досягнутого у стаціонарі ефекту стабілізації клініко-гемодинамічного стану, попередження подальших госпіталізацій з приводу декомпенсації кровообігу та інших серцево-судинних причин, сприяння досягненню пацієнтом максимально можливої тривалості життя. «Мета даної доповіді – допомогти сімейному лікарю у прийнятті оптимального рішення щодо діагностичних методів та лікувальних підходів у пацієнтів з ХСН, оскільки її поширеність постійно зростає – як внаслідок збільшення частки людей похилого і старечого віку у загальній популяції, так і за рахунок зростання середньої тривалості життя хворих з ХСН», – зазначає Семен Віссаріонович. 
Доповідь д.мед.н., професора, завідувача кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка Валерія Мелетійовича Пашковського висвітлювала питання судинної патології головного мозку. Значна поширеність судинних захворювань головного мозку, висока летальність та інвалідизація хворих робить цю проблему надзвичайно актуальною. На жаль, тенденція до зростання числа судинних захворювань зберігається, тому дуже важливим для сімейних лікарів було представлення Валерієм Мелетійовичем чіткого алгоритму дій у разі ішемічного інсульту. «Для діагностики інсульту можна використовувати скринінговий тест FAST – face, arm, speech test. Термінове розпізнавання ознак інсульту та негайне звернення за кваліфікованою медичною допомогою дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків», – підкреслює Валерій Мелетійович. 
Велике зацікавлення викликала доповідь асистента кафедри сімейної медицини Оксани Іванівни Боднарюк «Ведення фізіологічної вагітності сімейним лікарем». Як відомо, згідно Наказу МОЗ України № 417 від 15.07.2011 року «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні» сімейним лікарям дозволено спостерігати за здоровою вагітністю (при фізіологічному її перебігу) після проходження відповідного циклу тематичного удосконалення. «Надзвичайно важливим є набуття сімейними лікарями знань, вмінь і навичок з діагностики та ведення неускладненої вагітності, профілактики, діагностики та надання невідкладної допомоги при виникненні ускладнень», – наголошує Оксана Іванівна. 
На конференції заслухано доповідь керівника регіонального відділення Державного експертного центру МОЗ України, д.мед.н., професора Раїси Борисівни Косуби «Фармаконагляд в Україні та світі: побічні реакції лікарських засобів». Здійснення нагляду за безпекою лікарських засобів при їх медичному застосуванні є одним з основних напрямків у реалізації національної політики щодо ліків в усіх країнах світу. Міжнародний і національний регуляторний механізм нагляду за безпекою лікарських засобів отримав назву – фармаконагляд. «Щороку до Управління Державного експертного центру МОЗ України надходять тисячі карт-повідомлень про побічні реакції лікарських засобів, що зумовлені фармакологічними властивостями препаратів чи особливостями відповіді організму на введення ліків. Після набуття чинності наказу МОЗ України № 1005 від 02.04.2012 року про випадки побічних реакцій та/або відсутності ефективності лікарських засобів повинні подавати інформацію не лише лікарі, а й медичні сестри, фельдшери, акушери, провізори та фармацевти. До цього процесу також залучатимуться пацієнти, їх представники та організації, що захищають права пацієнтів», – зазначає Раїса Борисівна. 
Загалом в роботі науково-практичної конференції взяли участь 156 лікарів Чернівецької області.