Майстер-клас з офтальмоскопії для сімейних лікарів

опубліковано 9 жовт. 2014 р., 06:53 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 12 жовт. 2014 р., 03:15 ]
Важливими питаннями у підготовці сімейного лікаря з офтальмології є своєчасна діагностика та лікування хвороб ока, знання перебігу різноманітних захворювань органа зору як у осіб дитячого, так і похилого віку. Згідно Примірного табелю матеріально-технічного оснащення Центру певинної медико-санітарної допомоги (ПМСД)  та його підрозділів (Наказ МОЗ України № 1150 від 27.12.2013 р.) сімейний лікар має можливість проводити офтальмоскопію очного дна за допомогою портативного отоофтальмоскопа.
9 жовтня 2014 року в умовах Навчально-практичного центру ПМСД Буковинського державного медичного університету в с. Коровія Глибоцького району відбувся майстер-клас з офтальмоскопії для сімейних лікарів, організований кафедрою сімейної медицини за участю д.мед.н., завідувача кафедри офтальмології Ярослава Івановича Пенішкевича. Сімейні лікарі Глибоцького району та викладачі кафедри сімейної медицини (в.о. зав. кафедри, професор Лариса Петрівна Сидорчук, доцент Оксана Анатоліївна Петринич, асистенти Аліна Андріївна Соколенко, Ірина Георгіївна Флюндра, Василь Васильович Бойко) на майстер-класі мали нагоду ознайомитися з сучасними принципами діагностики найактуальнішої офтальмологічної патології (глаукоми, катаракти, очних ускладнень цукрового діабету, гіпертонічної хвороби тощо), визначити гостроту зору, виміряти внутрішньоочний тиск, оглянути очне дно шляхом офтальмоскопії (при цьому кожен сімейний лікар використовував портативний офтальмоскоп своєї амбулаторії).
Під час заходу д.мед.н., завідувачем кафедри офтальмології Ярославом Івановичем Пенішкевичем було проконсультовано 7 хворих з різноманітною патологією органу зору (у т.ч. було вперше виявлено катаракту). Проведення майстер-класу дозволило наблизити процес вивчення офтальмології до потреб практичної роботи сімейних лікарів і буде проводитися в подальшому.