Майстер-клас щодо проблеми глаукоми у практиці сімейного лікаря

опубліковано 14 квіт. 2016 р., 11:35 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 22 квіт. 2016 р., 01:38 ]
14 квітня 2016 року
в умовах Навчально-практичного центру (НПЦ) первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) Буковинського державного медичного університету в с. Коровія Глибоцького району відбувся майстер-клас щодо проблеми глаукоми у практиці сімейного лікаря, організований кафедрою сімейної медицини за участю д.мед.н., професора, завідувача кафедри офтальмології ім. Б.Л. Радзіховського Ярослава Івановича Пенішкевича.
Як відомо, глаукома – одне з важких очних захворювань, яке займає друге місце серед причин невиліковної сліпоти та зниження зору у світі, а також первинної інвалідності по зору в Україні. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується прогресуючим ростом та є невтішною. У людей з початковою стадією хронічної глаукоми, як правило, безсимптомний перебіг і пацієнти не відчувають будь-яких змін поля зору. Якщо зір втрачений, то приблизно 90 % волокон зорового нерву, можливо, безповоротно пошкоджені. Тому раннє виявлення захворювання та ефективне його лікування є основними елементами попередження сліпоти.
Присутні на майстер-класі сімейні лікарі КЗ «Глибоцький районний центр ПМСД» та доценти кафедри сімейної медицини Оксана Анатоліївна Петринич і Тетяна Василівна Казанцева визначали гостроту зору, вимірювали внутрішньоочний тиск, оглядали очне дно шляхом офтальмоскопії з використанням портативного офтальмоскопа. На майстер-класі було чітко визначено компетенції сімейного лікаря щодо профілактики, скринінгу, діагностики, диспансерного нагляду, лікування та реабілітації хворих на глаукому.