Новини‎ > ‎

Консультативні виїзди до НПЦ ПМСД БДМУ

опубліковано 5 черв. 2013 р., 06:55 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎
4 та 5 червня 2013 року
співробітники кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету (БДМУ) у складі завідувача кафедри, д.мед.н., професора Семена Віссаріоновича Білецького, доцента кафедри, к.мед.н., доцента Казанцевої Тетяни Василівни, доцента кафедри, к.мед.н. Петринич Оксани Анатоліївни, асистента Соколенко Аліни Андріївни здійснили консультативні виїзди до Навчально-практичних центрів первинної медико-санітарної допомоги (НПЦ ПМСД) БДМУ на базі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в с. Коровія Глибоцького району та с. Бояни Новоселицького району.
Під час виїздів проконсультовано 35 хворих. Надано організаційно-методичну допомогу з питань впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги на первинному рівні.
Одним з шляхів зниження смертності від ускладнень серцево-судинних захворювань є забезпечення доступності ліків та зменшення фінансового тягаря пацієнта. В Україні впроваджено реімбурсацію на препарати для лікування гіпертонічної хвороби (еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін). Даний проект започаткований постановою № 340 від 25.04.2012 р. Kабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою».
Під час консультативних виїздів до НПЦ ПМСД БДМУ в с. Коровія Глибоцького району та с. Бояни Новоселицького району хворим на гіпертонічну хворобу виписано 38 рецептів за механізмом часткового відшкодування вартості ліків згідно переліку реімбурсованих засобів.