Конференція для лікарів первинної ланки «Лікар ПМД: школа розвитку»

опубліковано 15 квіт. 2019 р., 00:44 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 9 трав. 2019 р., 02:00 ]
9-10 квітня 2019 р. у м. Києві відбулася професійна конференція для лікарів первинної ланки «Лікар ПМД: школа розвитку» за підтримки спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Метою заходу було надати його учасникам візію змін на первинній ланці системи охорони здоров’я та мотивувати до використання сучасних інструментів в практичній діяльності.
Доценту кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доценту Оксані Петринич було надано грант для участі в конференції як успішному тренеру 1-ої хвилі з впровадження міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2) у Чернівецькій області.
У рамках конференції Павло Ковтонюк (заступник Міністра охорони здоров’я України) та Олег Петренко (голова Національної служби здоров’я України) розповіли про плани трансформації системи охорони здоров’я в Україні на 2019-2020 роки.
Учасники конференції ознайомилися з «історіями успіху» та змінами, що відбулися у центрах первинної медико-санітарної допомоги в різних регіонах України (м. Червоноград, м. Краматорськ). Запрошені місцеві та іноземні експерти розповідали про новітні підходи до профілактики та виявлення онкологічних захворювань, ведення паліативних пацієнтів, питання вакцинації, надання невідкладної допомоги, пацієнт-орієнтовану медицину, клінічні аспекти застосування настанов на засадах доказової медицини від Duodecim в практиці лікарів первинної ланки, медичні інформаційні системи тощо. Також кожен учасник заходу відвідав по 3 тематичні майстер-класи.