ІІІ з’їзд сімейних лікарів України, м. Дніпропетровськ, 19-21 жовтня 2011 року

опубліковано 22 жовт. 2011 р., 00:36 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 26 жовт. 2011 р., 00:47 ]
19-21 жовтня 2011 року в м. Дніпропетровську відбувся III з’їзд сімейних лікарів України, у роботі якого взяли участь  керівники територіальних органів охорони здоров'я Дніпропетровської області, головні спеціалісти сімейної медицини областей та міст України, завідувачі та працівники кафедр сімейної медицини вищих медичних навчальних закладів України, головні лікарі міських і районних лікарень, сімейні лікарі та лікарі первинної ланки медицини з усієї України (всього 500 делегатів та учасників).

На з’їзді Чернівецька область була представлена делегацією у складі професора Білецького Семена Віссаріоновича – завідувача кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету; Крикливець Любов Григорівни – головного спеціаліста ГУОЗ Чернівецької ОДА; Бойка Василя Васильовича – завідувача відділення сімейної медицини КМУ "Міська поліклініка № 3" м. Чернівці, позаштатного спеціаліста з сімейної медицини м. Чернівці; Мельничук Марини Лазарівни – завідувача центру первинної медико-санітарної допомоги Глибоцької ЦРЛ; головних лікарів амбулаторій – Дудчака Григорія Антоновича та Городенської Ірини Василівни; сімейних лікарів – Морар Марії Миколаївни та Літун Ольги Іванівни.

У рамках з'їзду були представлені лекції та доповіді провідних вітчизняних вчених. Основною темою з'їзду стало обговорення актуальних питань розвитку системи первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини, проведення моніторингу первинної медико-санітарної допомоги, організації роботи сімейних лікарів. Висвітлювалися питання впровадження стандартів якості медичної допомоги, особливості мультидисциплінарного підходу до проблем пацієнта, профілактики і лікування хвороб з кардіології, пульмонології, гастроентерології, неврології, педіатрії, онкології, інфекційних хвороб, шкірних і венеричних хвороб, психології і психіатрії, офтальмології та отоларингології.
Від Чернівецької області на з’їзді було представлено 2 усні доповіді:
1. Мультидисциплінарний підхід у практиці та безперервній професійній освіті сімейних лікарів у Буковинському державному медичному університеті (Білецький С.В., Іващук С.І., Сидорчук Л.П., Казанцева Т.В., Мельничук Л.В; доповідач – Білецький С.В).
2. Шлях від дільничного до сімейного лікаря в місті. Досвід м. Чернівці (Білецький С.В., Крикливець Л.Г., Бойко В.В; доповідач – Крикливець Л.Г).

Згідно результатів конкурсу стендових доповідей, який відбувся в рамках з'їзду, 1-ше місце отримала доповідь
„Асоціація сімейних лікарів Чернівецької області: п’ятирічний досвід роботи” (Білецький С.В., Крикливець Л.Г., Петринич О.А., Казанцева Т.В.).

У матеріалах ІІІ з’їзду сімейних лікарів України опубліковано 7 робіт викладачів кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету:
1. Мультидисциплінарний підхід у підготовці та безперервній професійній освіті сімейних лікарів у Буковинському державному медичному університеті (С.В.Білецький, С.І.Іващук, Л.П.Сидорчук, Т.В.Казанцева, Л.В.Мельничук).
2. Етапи й попередні результати впровадження сімейної медицини в поліклініці №3 м.Чернівців (С.В.Білецький, В.В.Бойко, Л.Г.Крикливець).
3. Асоціація сімейних лікарів Чернівецької області: п’ятирічний досвід роботи (С.В.Білецький, Л.Г.Крикливець, О.А.Петринич, Т.В.Казанцева).
4. Розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини в Чернівецькій області (І.Д.Шкробанець, Л.Г.Крикливець, С.В.Білецький, Л.В.Мельничук).
5. Аналітичний спосіб засвоєння знань-чинник якісної підготовки сімейних лікарів (С.І.Іващук, С.В.Білецький, Л.П.Сидорчук).
6. Викладання дисципліни «загальна практика сімейна медицина» для студентів 6-го курсу з використанням дистанційного навчання (С.В.Білецький, О.А.Петринич, Л.П.Сидорчук, Т.В.Казанцева, С.І.Іващук).
7. Досвід викладання дисципліни «Загальна практика-сімейна медицина» на додипломному етапі навчання (Т.В.Казанцева, С.В.Білецький, Л.П.Сидорчук, О.А.Петринич).

Окрім насиченої наукової програми делегацію Чернівецької області очікувала цікава культурна програма знайомства з м. Дніпропетровськом.
Доповідь1.pdf
(3075k)