Новини‎ > ‎

До Всесвітнього дня здоров'я

опубліковано 12 квіт. 2014 р., 01:32 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 12 квіт. 2014 р., 01:33 ]
До Всесвітнього дня здоров'я 7 квітня 2014 року проведено круглий стіл та екскурсію для дівчаток-підлітків Комунальної обласної загальноосвітньої школи-інтернату «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» кафедрою сімейної медицини та кафедрою патоморфології Буковинського державного медичного університету. 
Здорові люди здебільш рідко задумуються про те, як правильно і розумно розпоряджатись безцінним даром від Бога і матінки-природи – здоров’ям. А тим більше не розмірковують над тим, що робити, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. На жаль, здоров’я, як «продукт природно-натуральний», має певний «термін і вимоги для зберігання», а отже, недотримуючись їх, здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день у цьому переконуються і стикаються з масою проблем, що відволікають від справжнього повноцінного життя.
Саме тому вже сьоме десятиріччя поспіль за ініціативи ВООЗ щороку 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров'я. Тема Всесвітній день здоров'я цього річ – «Трансмісивні захворювання».
Враховуючи вище сказане, Всесвітньому дню здоров'я були присвячений круглій стіл та екскурсія, котрі провели 10 квітня 2014 року спільно кафедри БДМУ: сімейної медицини (завідувач проф. Білецький С.В.) та патоморфології (завідувач проф. Давиденко І.С.) для дівчаток-підлітків загальноосвітньої школи-інтернату «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» (м. Чернівці, вул. Вінниченка, 119), в котрому навчаються діти соціально незахищених категорій населення. Окрім того, саме ці дівчатка є ученицями «Школи шляхетних українок» (http://su.org.ua/2014/01/у-чернівцях-відновила-роботу-школа-шл/), котра була організована і працює під патронатом Чернівецького обласного осередку Союзу Українок (голова – Ганна Глібка).
Пам'ятними словами, викарбуваними над аркою входу: «Hic locus est ubi mors gaudet succurrare vitae (Це місце, де смерть воліє допомагати життю)» розпочала екскурсію діловод і старший лаборант кафедри патоморфології Беседінська Надія Іллівна. Величезна кількість експонатів пов’язаних із різними видами патології була представлена увазі молоді; окремі з них мають не тільки наукову і пізнавальну цінність, але і історичну (окремі експонати були виготовлені за часів панування Австро-Угорщини на Буковині і збереглися по сьогодні у дуже доброму стані). Надія Беседінська із глибоким знанням історії походження препарату, наявної патології, наводила приклади із anamnesis morbi пацієнтів, що слугували напучуванням молодим людям, як себе потрібно поводити в житті, щоб такого не трапилось. Екскурсія, проведена Надією Беседінською, не просто «формально» запам'яталась, але глибоко торкнулася серця і закарбувалась у пам'яті.
Відтак, професором кафедри сімейної медицини Ларисою Сидорчук пізнавально та інформативно було проведено круглий стіл із цікавою вікториною на медичну тематику «Від здоров'я до краси, через красу до здоров'я». Окремо розглянули питання «дівчачого» здоров'я, попередження абортів у підлітковому віці та трансмісивних захворювань, що передаються статевим шляхом. У жвавій дискусії дівчата-підлітки задавали питання та обговорювали відповіді на них.
В кінці дійшли спільного висновку, що здоров'я – безцінний дар і, як говориться у прислів'ї: «Здоров'я бережи змолоду, а честь – зроду».