Новини‎ > ‎

Доцент БДМУ на тренінгу для тренерів щодо впровадження Міжнародної класифікації ІСРС-2

опубліковано 27 трав. 2017 р., 02:56 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 1 черв. 2017 р., 01:35 ]
24-25 травня 2017 року у м. Києві Міністерством охорони здоров'я України спільно з World Health Organization Ukraine та Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва проведено тренінг для тренерів щодо впровадження Міжнародної класифікації ІСРС-2 (International Classification of Primary Care, Second edition) в Україні. Чернівецьку область на тренінгу представляла доцент кафедри сімейної медицини, к.мед.н., доцент Оксана Петринич.
Більше 50 сімейних лікарів з усіх регіонів України опановували нову класифікацію, вчилися кодувати причини звернень пацієнтів, розглядаючи конкретні клінічні випадки та мали змогу на практиці використати ІСРС-2 за допомогою симуляційної навчальної онлайн-програми.

Класифікацію ІСРС-2 розробила Всесвітня організація сімейних лікарів (World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians – WONCA), яка об’єднує понад 500 тис. сімейних лікарів зі всього світу.
Успішне повне або часткове впровадження системи Міжнародної класифікації ПМД пройшло у 40 країнах світу. На сьогодні близько 250 тис. сімейних лікарів використовують у своїй практиці ІСРС-2.
ICPC-2 – це система, що дозволяє кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря. Це єдина система, яка дає змогу класифікувати не лише хвороби, але й симптоми. В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається з трьох основних частин:
1. Причина звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, консультації щодо підтримки здоров’я чи оцінка результатів аналізів).
2. Діагноз (як бачить проблему сімейний лікар).
3. Дії (що необхідно зробити у конкретній ситуації).
ЗМІ про захід: