Новини‎ > ‎

Благодійна акція "Контролюй артеріальний тиск – збережи здоров’я!"

опубліковано 4 жовт. 2013 р., 07:02 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 жовт. 2013 р., 07:09 ]
3 жовтня 2013 року співробітники кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету провели благодійну акцію до Всесвітнього Дня серця та Дня міста “Контролюй артеріальний тиск – збережи здоров’я”.

Щодня через брак часу не тільки наші пацієнти, але і, на жаль, медичні працівники нехтують своїм здоров'ям: швидка та шкідлива їжа, сидячий спосіб життя і роботи, не говорячи вже про брак фізичних навантажень та хронічні стреси, що зрештою часто-густо закінчується судинними катастрофами та гіпертонічними кризами. З огляду на це співробітники кафедри професор Лариса Сидорчук, асистент Аліна Соколенко та клінічний ординатор Юлія Яринич за активної участі студентів 13-ї групи 6-го курсу на базі та за підтримки комунальної медичної установи “Міська поліклініка №1” (відділення профілактики, завідувач Любов Власик) провели благодійну акцію присвячену Всесвітньому дню серця та Дню міста під гаслом “Контролюй артеріальний тиск – збережи здоров’я”.
Всесвітній день серця проводиться щорічно за ініціативи Всесвітньої федерації серця та підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року в останню неділю вересня. А день міста Чернівці, ось уже яке десятиріччя поспіль, відзначає громада у першу неділю жовтня. Саме тому, на межі двох визначних подій, з огляду на актуальність тематики, кафедрою сімейної медицини БДМУ проведено дану акцію. Під час дійства студенти та викладачі кафедри оглянули понад п’ятдесят відвідувачів у фойє поліклініки, де проводили вимірювання артеріального тиску (АТ), маси тіла та зросту із наступним вираховуванням індексу маси тіла. Також студенти провели анкетування та надали індивідуальні професійні профілактичні рекомендації всім бажаючим-учасникам акції, роздали пам’ятки з корисною інформацією та порадами. Що цікаво, у 6-ти осіб високий АТ виявили вперше, хоча відвідувачі прийшли на прийом до лікаря з приводу зовсім інших проблем зі здоров’ям. Окрім того, пацієнтів поінформували щодо діючого пілотного проекту в Україні з відшкодування вартості ліків на окремі антигіпертензивні препарати першої лінії.