Акція з вимірювання артеріального тиску та надання інформації пацієнтам з артеріальною гіпертензією

опубліковано 18 черв. 2013 р., 05:44 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 18 черв. 2013 р., 05:45 ]
Питання виявлення осіб з підвищеним артеріальним тиском є надзвичайно актуальним, оскільки щорічно понад півмільйона українців помирають від хвороб, спричинених артеріальною гіпертензією. 18 червня 2013 року кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету за участі КМУ «Міська поліклініка № 3» проведено акцію з вимірювання артеріального тиску та надання інформації пацієнтам з артеріальною гіпертензією.
Під час акції лікарі-інтерни 2-го року навчання спеціальності «загальна практика-сімейна медицина» вимірювали артеріальний тиск, визначали індекс маси тіла, вимірювали обвід талії, опитували пацієнтів на предмет чинників ризику серцево-судинних захворювань, надавали рекомендації про здоровий спосіб життя та модифікацію способу життя при артеріальній гіпертензії, у т.ч. за допомогою кольорових пам’яток.
За період проведення акції виміряно артеріальний тиск у 106 осіб, у 37 з яких мало місце його підвищення.
Доцентами кафедри сімейної медицини Тетяною Казанцевою та Оксаною Петринич, лікарем-кардіологом КМУ «Міська поліклініка № 3» Тамарою Меленюк проводилось консультування хворих з артеріальною гіпертензією та інформаційно-просвітницька робота (у т.ч. виписування рецептів) щодо дії пілотного проекту по запровадженню державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою.