Акція з нагоди Всесвітнього дня здорового харчування

опубліковано 17 жовт. 2019 р., 11:18 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 17 жовт. 2019 р., 11:18 ]
15 жовтня 2019 року
з нагоди Всесвітнього дня здорового харчування, яке відзначається щороку 16 жовтня, доцент кафедри сімейної медицини БДМУ Тетяна Казанцева за активної участі студентів 6-го курсу 19 групи медичного факультету № 2 спеціальності «Лікувальна справа» провели благодійну акцію з навчання школярів Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 22 та відвідувачів Комунального некомерційного підприємства «Міська поліклініка № 3» правилам здорового харчування.
У ході акції студенти радили вживати лише натуральні продукти, їсти щодня овочі і фрукти, менше споживати рафінованих продуктів, більше білку, обмежити вживання швидких вуглеводів та солі, пити достатньо води тощо.
Здорове харчування передбачає гармонійне споживання білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, макро- і мікроелементів – основних речовин, які містяться в харчових продуктах.
Для підтримки здорового апетиту та оптимальної секреції доцільним є 3-4 разове харчування з інтервалами між прийомами в 4-6 годин і за 2 години до роботи, що пов’язане з тривалістю розщеплення і засвоєнням харчових речовин. Вечеряти рекомендується за 2-3 години до сну.
Їжа повинна розподілятися за прийомами відповідно до біоритмів людини, режиму і характеру трудової та іншої діяльності.
До дітей і школярів потрібно підходити індивідуально.
Для забезпечення здорового харчування їм рекомендується 4-х разовий прийом їжі: сніданок 25% всього добового раціону, 2-й сніданок 15%, обід – 35%, вечеря – 25%.
Для дорослих рекомендуються три режими здорового харчування:
переважно ранкове харчове навантаження – 50% раціону і по 25% на обід і вечерю;
рівномірне харчове навантаження протягом дня – по 33% на сніданок, обід і вечерю;
переважно вечірнє харчове навантаження – 50% всього добового раціону і по 25% на сніданок і обід (але не пізніше 18-19 години).
Важливу роль у здоровому харчуванні приділяють тривалості споживання їжі:
сніданок, вечеря – 20-30 хв;
обід 40-50 хв;
2-й сніданок, полудень – 15-20 хв.