НовиниАнонс науково-практичної конференції Асоціації сімейних лікарів

опубліковано 6 черв. 2018 р., 00:53 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 6 черв. 2018 р., 00:54 ]

Правління ГО "Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів" повідомляє, що 19 червня 2018 року в приміщенні Палацу "Академічний" Буковинського державного медичного університету по вул. Шіллера, 11 (на розі вулиць Л.Українки та Шіллера) о 10 годині відбудеться науково-практична конференція «Стан реформування первинної ланки в Чернівецькій області. Рання діагностика раку легень. Порушення менструальної функції у жінок».

Порядок денний:
1. Вітальні слова:
Сидорчук Лариса Петрівна, Президент ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів», завідувач кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор
Чайковська Альона Олександрівна, головний спеціаліст відділу профілактичної медицини, розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації
2. Інформація щодо стану реформування первинної ланки в Чернівецькій області.
Чайковська Альона Олександрівна, головний спеціаліст відділу профілактичної медицини, розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації
3. Порушення менструальної функції у жінок: дії сімейного лікаря.
Никифор Лівія Василівна, доцент кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент
4. Методи ранньої діагностики та скринінгу раку легень: що повинен знати сімейний лікар?
Яцків Василь Васильович, обласний торакальний хірург, завідувач відділенням торакальної хірургії КМУ ОКЛ м. Чернівці, к.мед.н., доцент кафедри хірургії №1 Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», доцент.
5. Раціональні принципи терапії піодермій у дітей в практиці сімейного лікаря.
Березна Тамара Григорівна, доцент кафедри дитячих хвороб Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ДВНЗ «Івано-Франківський Національний Медичний університет», к.мед.н., доцент.
6. Клінічний випадок гострого ішемічного інсульту в дитячому віці.
Драгомирецький Петро Васильович, головний лікар Сторожинецького Центру ПМСД, член правління ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів».
7. Антибіотико-асоційована діарея. Сучасна діагностика та лікування.
Патратій Марина Володимирівна, доцент кафедри внутрішньої медицини з курсом інфекційних хвороб Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент.
8. Перегляд останніх діючих рекомендацій Європейського товариства артеріальної гіпертензії (ESH): на що звернути увагу сімейному лікарю?
Білецький Семен Віссаріонович, професор кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор.
9. Різне.

З повагою,
Президент ГО "Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів"
д.мед.н., професор Л.П. Сидорчук

Медична реформа в Україні

опубліковано 22 трав. 2018 р., 23:32 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 22 трав. 2018 р., 23:33 ]

19 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому медичну реформу. За законопроект "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" проголосували 240 народних депутатів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року. Розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства.
Згідно Закону, пацієнти мають знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним угоду. У разі переїзду чи незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься. За потреби українці можуть звертатися до фахівців там, де їм це буде зручно, - необхідності відвідувати лікаря за місцем реєстрації чи проживання не буде. Ці послуги будуть безкоштовними - угоди будуть необхідні для того, аби визначати компенсацію для лікарів.
Кабінет Міністрів України встановив базовий тариф на медичні послуги за кожного пацієнта – це 370 грн на рік. З 2019 року цю суму планують збільшити до 450 гривень щорічно. Визначено також коригувальні вікові коефіцієнти залежно від вікових груп.
для пацієнтів віком 18-39 років діятиме коефіцієнт 1; для новонароджених і до 5 років – 4; для дітей віком 6-17 років – 2,2; для людей від 40 до 64 років – 1,2; для старших – 2.
Підвищені коефіцієнти для дітей до 6 років та людей від 64 років прийняті з огляду на те, що ці категорії потребують більше часу та уваги лікаря. Підвищений коефіцієнт 4 для дітей до 5 років має відповідно зберегти педітричну складову на первинній ланці та мотивувати сімейних лікарів займатися дітьми.
Залежно від кількості укладених декларацій і з урахуванням видатків медичного закладу "первинки", кожен медзаклад може прорахувати розмір заробітної плати лікаря.
Завдяки реформі створено Національну службу здоров’я України (НСЗУ), що фактично виконуватиме роль страховика. Конкурс на посаду керівника нового відомства виграв Олег Петренко. Для кожного громадянина з’явиться медична страховка від Служби Здоров'я, забезпечена реальними грошима. З цією страховкою пацієнт зможе піти в будь-який медичний заклад, що має контракт з НСЗУ. Для держави немає ніякої різниці чи це буде комунальний заклад чи приватний — бо приватний бізнес так само є частиною держави. Головне, щоб в ньому якісно надавали медичні послуги.
Гроші на покриття видатків надходитимуть до цієї фінансової організації з державного бюджету. Фактично ті податки, які сплачують громадяни України, і будуть своєрідними "страховими внесками", які підуть на їхнє медичне обслуговування. Якщо раніше держава утримувала медичні заклади, то тепер бюджетні кошти йтимуть на закупівлю у медичних закладів їхніх послуг. Гроші розподілятимуть не за кількістю ліжок в лікарнях, а за кількістю пацієнтів, які звернулися до лікарів. Також нова структура відповідатиме за забезпечення медустанов ліками. Бюджет Національної служби – понад 100 млрд гривень.
Держава платитиме за послуги не лише державним і комунальним, але й приватним медичним закладам. За задумом авторів реформи, це має змусити медичні заклади змагатися за пацієнтів, позбавить необхідності фінансування лікарень, які не мають навантаження, на яке вони розраховані, а також дасть свободу лікарям, що зможуть надавати власні послуги як приватні підприємці.
Передбачається, що до безкоштовних послуг належатимуть невідкладна, первинна та паліативна медична допомога. Це означає, що усі звернення до сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів, термінові операції, а також догляд і знеболювання для важко і смертельно хворих залишатимуться безкоштовними. У переліку буде спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, медична реабілітація, медична допомога дітям до 16-ти років, а також породіллям.
Нове відомство оплачуватиме роботу лікарів. Чим більше до лікарні звернулося пацієнтів, тим більше медустанова отримає грошей. Для цього НСЗУ підпише контракт з лікарнями. Це означає, що відомство купуватиме для українців медичні послуги. МОЗ складе тариф на кожну послугу лікарні, і платитиме їй за цим тарифом. Цього року така система оплати здійснюватиметься тільки для лікарів первинної медичної допомоги: терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів.
Лікарі не отримуватимуть зарплату за тарифною сіткою. Вона залежатиме від кількості пацієнтів, з якими лікар підписав договір про медобслуговування. При цьому МОЗ встановив ліміт пацієнтів, з якими лікар може підписати договір: терапевт – до 2000 осіб, сімейний лікар – 1,8 тис., педіатр – 900 дітей.
У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться електрокардіограма (ЕКГ) у стані спокою загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.
У реформи є план - 3 роки. Цьогоріч зміни відбуватимуться тільки на первинній ланці медичної допомоги (послуги у сімейних лікарів, педіатрів та лікарів загальної практики).
Розрахунки для вторинної та третинної ланки медичної допомоги досі тривають і, згідно очікувань міністерства, на це піде ще близько двох років. Тому поки що вторинна та третинна ланки працюватимуть у старому режимі і лише з 2020 року перейдуть на нові принципи роботи. Після цього пацієнт підписуватиме із медичними закладами угоди, в яких зазначатиметься перелік послуг та ліків, які можна отримати безкоштовно, а обирати лікарню можна буде без урахування місця проживання чи реєстрації. Втім скористатися допомогою спеціалізованого лікаря після запровадження реформи можна буде лише після призначення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Якщо всупереч рішенню лікаря первинної ланки, пацієнт звернеться до профільного фахівця самостійно, він муситиме самостійно сплатити його послуги. Без додаткових відрахувань.
Попри той факт, що відтепер медичні послуги формально надаватимуться на страховій основі, жодних додаткових відрахувань через це українці не робитимуть.

Матеріал підготував професор кафедри сімейної медицини Семен Білецький 

Акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

опубліковано 8 трав. 2018 р., 04:12 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 10 трав. 2018 р., 09:42 ]

8 травня 2018 року
з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з артеріальною гіпертензією (відзначається 17 травня) співробітники кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (завідувач кафедри, професор Лариса Сидорчук, доцент Оксана Петринич, асистенти Юлія Яринич та Маріанна Сем’янів,) за активної участі студентів 2 групи 6-го курсу медичного факультету № 4 спеціальності «Педіатрія» та 44 групи медичного факультету № 3 спеціальності «Лікувальна справа» традиційно провели чергову благодійну акцію з вимірювання артеріального тиску та надання інформації пацієнтам КМУ «Міська поліклініка № 3».
Під час акції студенти вимірювали артеріальний тиск, обвід талії, визначали індекс маси тіла, опитували пацієнтів про наявність чинників ризику серцево-судинних захворювань, надавали рекомендації про здоровий спосіб життя та модифікацію способу життя при артеріальній гіпертензії, у т.ч. за допомогою кольорових пам’яток.
Загалом за період проведення акції артеріальний тиск виміряно 64 пацієнтам. Цікаво, що 37 з них вже обрали для себе лікаря первинної ланки та уклали з ним декларацію.


ЗМІ про захід:

"Чи доведеться буковинцям платити за консультацію вузького спеціаліста?"

опубліковано 4 трав. 2018 р., 03:32 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 трав. 2018 р., 03:32 ]

Регіональна науково-практична конференція «Імунізація населення: потреби і реалії сьогодення. Медичний маркетинг – питання автономізації в первинній ланці»

опубліковано 15 бер. 2018 р., 01:17 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 16 бер. 2018 р., 04:46 ]

14 березня 2018 року
в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено регіональну науково-практичну конференцію «Імунізація населення: потреби і реалії сьогодення. Медичний маркетинг – питання автономізації в первинній ланці» в рамках спільного засідання ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів» та переривчастих курсів сімейних лікарів.
Проблемні питання імунізації населення у сьогоденних реаліях практики сімейного лікаря висвітлила Лариса Мельничук, доцент кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцент.
Жваве обговорення та велику кількість запитань викликала доповідь Юрія Сторожука (заступник директора з юридичних питань компанії «Агенство медичного маркетингу», м. Київ) у режимі Skype-конференції «Автономізація закладів первинної ланки: юридичні і практичні аспекти покрокової реалізації, пошук конкурентних переваг».
Про впровадження Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги згідно з Наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)» розповіла Оксана Петринич, доцент кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцент.
Доповідь д.мед.н., професора, завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Олени Колоскової була присвячена клінічним та патогенетичним особливостям бронхообструкції у дітей, методам їх діагностики та лікування.
Про особливості бронхообструктивної патології у практиці сімейного лікаря розказала д.мед.н. Світлана Коваленко, професор кафедри внутрішньої медицини БДМУ, завідувач пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», експерт Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА з пульмонології.
Суть підтримуючої антитромбоцитарної терапії у пацієнтів, які перенесли гострий інфаркт міокарда з наведенням клінічного випадку
було викладено Ларисою Сидорчук, д.мед.н., професором, завідувачем кафедри сімейної медицини БДМУ.
Надзвичайно затребуваною серед лікарів виявилась інформація щодо програмного забезпечення E-Health та медичних інформаційних систем, надана Оксаною Фіцак (ТОВ «Медіа Софт», м. Київ).


 ЗМІ про захід:

Анонс науково-практичної конференції Асоціації сімейних лікарів

опубліковано 26 лют. 2018 р., 07:21 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 5 бер. 2018 р., 03:00 ]

Правління ГО "Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів" повідомляє, що 14 березня 2018 року в приміщенні Палацу "Академічний" Буковинського державного медичного університету по вул. Шіллера, 11 (на розі вулиць Л.Українки та Шіллера) о 10 годині відбудеться науково-практична конференція «Імунізація населення: потреби і реалії сьогодення! Медичний маркетинг – питання автономізації в первинній ланці».

Порядок денний: 

1. Вітальні слова:

-  Андрієць Оксана Анатоліївна, д.мед.н., професор, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА

- Сидорчук Лариса Петрівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».
- Мимка Анатолій Володимирович, головний лікар комунальної медичної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Роша», головний сімейний лікар м. Чернівці, член правління ГО «Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів»
2. Проблемні питання імунізації населення у сьогоденних реаліях практики сімейного лікаря
Мельничук Лариса Василівна, доцент кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент
3. Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги - впровадження розпочато (Наказ МОЗ України від 04.01.2018 №13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)».
Петринич Оксана Анатоліївна, доцент кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент
4. Майстер-клас «Автономізація закладів первинної ланки: юридичні і практичні аспекти покрокової реалізації, пошук конкурентних переваг» (Skype-конференція).
Юрій Сторожук, Компанія «Агенство медичного маркетингу», заступник директора з юридичних питань, м. Київ
5. Бронхообструктивна патологія у практиці сімейного лікаря.
Коваленко Світлана Вікторівна, професор кафедри внутрішньої медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», завідувач пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», експерт Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА з пульмонології, д.мед.н.
6. Підтримуюча антитромбоцитарна терапія у пацієнтів, які перенесли гострий інфаркт міокарда: клінічний випадок 
Сидорчук Лариса Петрівна, завідувач кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор
7. Різне.

З повагою, 
Президент ГО "Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів" 
д.мед.н., професор Л.П. Сидорчук

Майстер-клас з неврології для лікарів КМУ "Міська поліклініка № 3"

опубліковано 14 лют. 2018 р., 23:21 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 14 лют. 2018 р., 23:22 ]

14 лютого 2018 року 
за ініціативи завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ професора Лариси Сидорчук за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на базі КМУ «Міська поліклініка № 3» м. Чернівці (головний лікар – Юрій Лисюк) відбувся майстер-клас з неврології для сімейних лікарів, дільничних терапевтів, невропатологів, інших вузьких спеціалістів, медичних сестер «Огляд хворого з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК). Тактика ведення, реабілітація, диспансерне спостереження сімейним лікарем». 
У проведенні майстер-класу взяли участь: Лариса Сидорчук – д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини, Анна Вакарчук – к.мед.н., головний позаштатний спеціаліст з неврології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, Валентина Федоряк – заступник головного лікаря КМУ «Міська поліклініка № 3» м. Чернівці. Присутні лікарі були детально ознайомлені з клінічним маршрутом пацієнта на ГПМК.Майстер-клас з неврології для лікарів Глибоцького району

опубліковано 20 груд. 2017 р., 05:11 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 26 груд. 2017 р., 02:28 ]

20 грудня 2017 року
за ініціативи завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ професора Лариси Сидорчук за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на базі КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (головний лікар – Марія Мельничук) відбувся майстер-клас з неврології для сімейних лікарів, невропатологів, лікарів з медицини невідкладних станів Глибоцького району «Огляд хворого з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК). Тактика ведення, реабілітація, диспансерне спостереження сімейним лікарем».
У проведенні майстер-класу взяли участь: Лариса Сидорчук – д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини, Анна Вакарчук – к.мед.н., головний позаштатний спеціаліст з неврології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, завідувач Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-університетська лікарня», Лариса Тімофті – заступник головного лікаря КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».
Присутні лікарі були детально ознайомлені з клінічним маршрутом пацієнта на ГПМК. Проаналізовано 3 клінічні випадки, представлені сімейними лікарями Глибоцького району.

Розширений фоторепортаж

 ЗМІ про захід: 

Сайт БДМУДелегація сімейних лікарів Буковини відвідала науково-практичну конференцію з міжнародною участю в м. Київ

опубліковано 4 груд. 2017 р., 00:48 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 груд. 2017 р., 12:14 ]

У Києві з 30 листопада по 01 грудня 2017 року в Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Невизначеність та доказовість у клінічній практиці та управлінні первинною медичною допомогою», а також засідання опорної кафедри післядипломної освіти за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина», засідання членів правління Української Асоціації сімейної медицини (УАСМ) і регіональних експертів з первинної медичної допомоги. У конференції та засіданнях від Буковини взяли участь завідувач кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету, професор Лариса Сидорчук, головні лікарі центрів ПМСД Чернівецької області, представник департаменту охорони здоров’я ЧОДА (в.о. заступника директора) Альона Чайковська.
На конференції розглядали новітні технології в охороні здоров’я, у т.ч. ПМСД: програми доказово-обґрунтованих превентивних заходів, зокрема скринінгу, лікарське самоврядування, сучасні аспекти нормативно-правового забезпечення сімейної медицини, як використовувати доказову медицину у своїй практиці, лідерство і проактивність, співпрацю з міжнародними медичними організаціями країн Європейського Союзу з метою гармонізації безперервного професійного розвитку лікарів, правові засади захисту соціальних прав працівників ПМД, інтегроване ведення клінічних ситуацій.
Лікарі мали змогу відвідати лекції міжнародних експертів у галузі сімейної медицини, членів Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики (EURACT): професора Майкла Харріса з Великобританії, доктора Міхал Шані з Ізраїля – генерального секретаря Ізраїльської Асоціації Сімейної медицини, яка також є представиком Департаменту засобів і досліджень Ізраїлю.
В рамках конференції проведено низку майстер-класів: лікар-пацієнт – мистецтво мотиваційного консультування; практичне користування класифікацією ICPC-2; організація ПМСД на рівні громад, ЦПМСД; організація доказового скринінгу; мотиваційний потенціал співробітників (кадрові проблеми, пошук конкурентних переваг, сила стандартів, лояльність пацієнтів); синдром червоної повіки; можливості інгаляційної терапії (користування юлайзером); відпрацьовувались техніки постановки периферичних венозних катетерів, огляду ЛОР органів із застосуванням муляжів, серцево-легеневої реанімації у дорослих, у т.ч. із використанням мішка Амбу, аналізу гематологічних обстежень, ЕКГ-діагностики – реєстрації та аналізу кардіограм, вимірювання внутрішньоочного тиску, тощо.
Напередодні 28-29 листопада професором Медичного університету м. Бас (Великобританія), членом правління Європейської асоціації науковців (EGPRN) Майклом Харрісом та доцентом кафедри терапії та сімейної медицини, директором Науково-тренінгового консультативно-діагностичного Центру сімейної медицині і долікарської допомоги Ужгородського національного університету було організовано сателітний семінар-тренінг «Азбука проведення наукових досліджень у галузі сімейної медицини. Курс А» для молодих вчених англійською мовою.
Буковинський державний медичний університет представила асистент кафедри сімейної медицини Маріанна Сем’янів. Протягом двох днів учасниками тренінгу було заслухано лекції, присвячені медичній статистиці та проведенню наукових досліджень у галузі сімейної медицини. Після кожного теоретичного блоку у парах відпрацювано ключові навички: розробка питання для дослідження, вибір найкращої методології для реалізації питання дослідження, розробка рандомізованого контрольованого дослідження, когортного та дослідження «випадок-контроль», а також якісного дослідження. Окрім того, Маріанною Сем’янів на високому рівні було представлено презентацію на тему: «Публікація (research paper) про дослідження, яка змусила мене змінити мою практику», котру кожен з молодих вчених повинен був підготувати заздалегідь українською та англійською мовами.

ЗМІ про захід:
Сайт БДМУ

Майстер-клас з неврології для лікарів Новоселицького району

опубліковано 23 лист. 2017 р., 02:03 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 28 лист. 2017 р., 23:14 ]

22 листопада 2017 року
за ініціативи завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ професора Лариси Сидорчук за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на базі КУ «Центр ПМСД Новоселицького району» (головний лікар - В’ячеслав Бежан) відбувся майстер-клас з неврології для сімейних лікарів, невропатологів, лікарів з медицини невідкладних станів Новоселицького району «Огляд хворого з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК). Тактика ведення, реабілітація, диспансерне спостереження сімейним лікарем».
У проведенні майстер-класу взяли участь: Лариса Сидорчук – д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини, Анна Вакарчук – к.мед.н., головний позаштатний спеціаліст з неврології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, завідувач Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-університетська лікарня», В’ячеслав Бежан – головний лікар КУ «Центр ПМСД Новоселицького району», Сергій Паушак – заступник директора ОКУ «Чернівецький центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Каріна Поп – перший заступник голови Новоселицької районної державної адміністрації,
Жвава дискусія відбулася після детального ознайомлення присутніх лікарів з клінічним маршрутом пацієнта на ГПМК. Корисною також була демонстрація Ларисою Губань (завідувач АЗПСМ с. Рідківці) та Інною Суружіу (завідувач АЗПСМ с. Ванчиківці) хворих з наслідками перенесеного ГПМК.


ЗМІ про захід:

1-10 of 171