Новини



SSPH+ Lugano Summer School in Public Health Policy, Economics, and Management

опубліковано 2 вер. 2022 р., 08:22 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 2 вер. 2022 р., 08:24 ]

З 22 по 28 серпня 2022 року
у м. Лугано, (Швейцарія) відбулася щорічна освітня подія – SSPH+ Lugano Summer School in Public Health Policy, Economics, and Management.
Доцентка кафедри сімейної медицини – Оксана Петринич здобула освітній грант на участь у події та взяла участь у роботі Літньої школи охорони здоров’я в Лугано. Під час школи було відвідано щоденні пленарні сесії щодо актуальних питань і проблем сучасної охорони здоров’я (лідерство в охороні здоров’я, загрози інформаційної пандемії, боротьба з тютюнопалінням, ментальне здоров’я, наслідки COVID, тягар хронічних неінфекційних хвороб, зміни клімату тощо), заходи з нетворкінку та освітні курси. Зокрема, Оксана Петринич навчалася на курсах: «Реагування на катастрофи: важливість гуманітарної логістики», «Вступ до економіки охорони здоров’я: як нам фінансувати та організовувати наші системи охорони здоров’я», «Проектування охорони здоров’я: підвищення безпеки пацієнтів і персоналу за допомогою доказового дизайну».

ЗМІ про захід:











Науково-практична конференція з міжнародною участю «Медична симуляція – погляд у майбутнє (впровадження інноваційних технологій у вищу медичну освіту України)»

опубліковано 19 лют. 2022 р., 09:44 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 19 лют. 2022 р., 09:45 ]

18 лютого 2022 року у БДМУ розпочала роботу науково-практична конференція з міжнародною участю «Медична симуляція – погляд у майбутнє (впровадження інноваційних технологій у вищу медичну освіту України)».
Співробітники кафедри сімейної медицини доцент Оксана Петринич, асистенти Маріанна Сем'янів та Юлія Репчук взяли участь у роботі конференції у якості доповідачів. 
Було представлено доповіді: 
- МІСІЯ ЛАБОРАТОРІЇ КЛІНІЧНИХ НАВИЧОК СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ ЦЕНТРУ СИМУЛЯЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ ТА ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БДМУ"
- ШЛЯХ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ЗАГАЛЬНА ПРАКТИКА (СІМЕЙНА МЕДИЦИНА)"
- КАЛГАРІ-КЕМБРИДЖСЬКА МОДЕЛЬ КОНСУЛЬТУВАННЯ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА СИМУЛЯЦІЙНОГО СЦЕНАРІЮ
19 лютого 2022 року Оксаною Петринич також було проведено майстер-клас "Секрети людиноорієнтованої консультації", в якому взяли участь студенти, лікарі-інтерни, практикуючі лікарі та викладачі ЗВО.




































Тренінг зі створення клінічних симуляційних сценаріїв та чек-листів

опубліковано 4 лют. 2022 р., 03:33 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 лют. 2022 р., 03:34 ]

27-28 січня 2022 року
в рамках Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» у м. Києві відбувся тренінг зі створення клінічних симуляційних сценаріїв та чек-листів. Асистентка кафедри сімейної медицини Маріанна Сем‘янів разом із командою освітян Віталій Смандич, Яна Телекі, Інна Горбатюк,, Ірина Козловська представили Буковинський державний медичний університет.
Під керівництвом експерта професора Дмитра Конькова освітянами було розглянуто та обговорено клінічні симуляційні сценарії попередньо розроблені учасниками тренінгу різних спеціальностей із різних ЗВО. Фахівці конструктивно критикували, ділилися досвідом із колегами та давали зворотній зв‘язок за правилом Пенделтона.
Крім того, обговорювали основні проблеми створення симуляційних центрів, підготовки викладачів симуляційних центрів, участі студентів у симуляційному навчанні. Завдяки продуктивній акваріумній дискусії та роботі в командах вдалося знайти рішення для поставлених завдань.
Інтерактивно пропрацювали та довели до автоматизму навчання практичним навичкам за 4-ступеневим когнітивним методом. Найбільш цікавим виявилося те, що більшість учасників демонстрували немедичні вміння. В результаті із особливим захопленням та високою точністю учасники відтворювали вальс, конструювання літачка, віяла з паперу, ілюзіоністичні трюки зі стрічкою та пальцями, фітнес-вправи тощо. Варто зауважити, що кожне із завдань було концептуалізовано та креативно обгрунтовано.
Не менш плідною стала робота у команді над покроковим конструюванням сценарію для стандартизованого пацієнта та розробкою чек-листа. До того ж, учасники ознайомились із принципами створення та відмінностями глобальних рейтингових шкал для оцінки клінічних компетенцій студентів та лікарів. І на завершення, родзинкою інтенсиву стала валідизація. Іспит із залученням тьюторів, попередньо запрошених для відтворення створених освітянами клінічних сценаріїв, став беззаперечно цінним досвідом для впровадження у майбутнє
симуляційне навчання кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету.

Тренінг для тренерів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги

опубліковано 23 лист. 2021 р., 11:19 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 лист. 2021 р., 11:19 ]

Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) за підтримки Норвегії та Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, провели тренінг для тренерів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги на основі Керівництва mhGAP 2.0 (програма подолання прогалин у сфері психічного здоров’я). Захід відбувся у м. Київ з 25 по 29 жовтня.
В результаті всеукраїнського конкурсного відбору викладачів БДМУ було обрано для навчання як тренерів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги на основі Керівництва mhGAP 2.0. У тренінгу взяла участь Оксана Петринич – доцентка кафедри сімейної медицини БДМУ.












Конгрес фасилітаторів і фасилітаторок груп рівних

опубліковано 23 лист. 2021 р., 11:14 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 лист. 2021 р., 11:15 ]

З 21 по 23 жовтня у м. Львові відбувався Конгрес фасилітаторів і фасилітаторок груп рівних, серед учасників якого була доцентка кафедри сімейної медицини БДМУ Оксана Петринич. Фасилітатори і фасилітаторки груп рівних під час події опановували нові та удосконалювали наявні навички фасилітації, обмінювалися досвідом та історіями з роботи груп рівних, рефлексували щодо питання вигорання, емпатії та людяності в роботі. 
Кожен фасилітатор також мав можливість представити групу рівних, яку він фасилітує, та продемонструвати свій унікальний досвід. 

















З'їзд пілотних закладів "Розбудова потенціалу і синергії закладів вищої медичної освіти"

опубліковано 23 лист. 2021 р., 11:02 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 лист. 2021 р., 11:02 ]

З 6 по 8 жовтня 2021 р. у м. Львові відбувався з'їзд пілотних закладів "Розбудова потенціалу і синергії закладів вищої медичної освіти", куди були запрошені ЗВО-учасники Україно-Швейцарського Проєкту "Розвиток медичної освіти в Україні". В події взяла участь доцентка кафедри сімейної медицини Оксана Петринич. 
Під час з'їзду обговорювалися події та досягнення попереднього проєктного року, плани стратегічного розвитку симуляційних центрів/лабораторій клінічних навичок у пілотних ЗВО, формат груп рівних для освітян, курс «Людяність та емпатія в роботі медика», сase study від Добробуту "Інтернатура на базі стажування", питання створення студентських просторів та електронного навчання тощо. 








Освітній інтенсив «Медсестра з розширеними повноваженнями»

опубліковано 23 лист. 2021 р., 10:52 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 лист. 2021 р., 10:53 ]

26-28 вересня у м. Житомир на базі Житомирського медичного інституту відбувся освітній інтенсив «Медсестра з розширеними повноваженнями», організований Україно-швейцарським проєктом «Розвиток медичної освіти» та партнерами. Захід є частиною Проєкту для медичних сестер та братів пілотних закладів первинної медичної допомоги, мета якого – посилення ролі медсестринства на первинці в Україні.
Оксана Петринич – доцентка кафедри сімейної медицини – взяла участь у роботі інтенсиву у якості тренерки. В рамках секції майстер-класів “Клінічні навички” нею було проведено тренінги для 3 груп учасниць інтенсиву з «Основ ЕКГ».

ЗМІ про захід:

Онлайн-зустріч Wonca International Classification Committee (WICC)

опубліковано 23 лист. 2021 р., 10:49 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 лист. 2021 р., 10:49 ]


Впродовж 20-22 вересня 2021 року відбулася онлайн-зустріч Wonca International Classification Committee (WICC), на якій були присутні члени та спостерігачі організації з багатьох країн світу. Доцентка кафедри сімейної медицини БДМУ Оксана Петринич взяла участь в роботі зустрічі від України.
Впродовж 3 днів обговорювалися питання щодо створеного керівництва з кодування ІСРС-3, перекладу нової версії класифікації різними мовами, досвід Швейцарії з використання ІСРС-2, "кластери" в Данії (всього у країні є 114 кластерів, куди входять сімейні лікарі, пацієнтські організації, науковці, представники влади тощо; учасники кластеру проводять 3-4 зустрічі щорічно, щоб обговорити медичні питання, які стосуються саме їх кластеру), досвід Норвегії з застосування SNOMED CT та ІСРС-2, нові можливості та переваги ІСРС-3 на прикладі кейсів.





Summer School in Public Health Policy, Economics, and Management

опубліковано 2 вер. 2021 р., 11:17 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 2 вер. 2021 р., 11:17 ]

16, 18, 23-28 серпня у Лугано (Швейцарія) відбувалася ювілейна 30-та онлайн-Літня школа охорони здоров’я (30th Swiss School of Public Health+, Summer School in Public Health Policy, Economics, and Management), програма якої цього року включала 14 курсів, 10 пленарних лекцій та 180 учасників з 50 країн.
Оксана Петринич - доцентка кафедри сімейної медицини вигралиа освітній грант від стипендіальної програми Швейцарської агенції з розвитку і співробітництва і отримала унікальну можливість насолодитись якісним викладанням у галузі охорони здоров'я та розширити мережу своїх контактів з колегами та експертами з усього світу на курсах: «Introduction to digital tools of the summer school: e-Campus, zoom, and LinkedIn», «Social media in global health: potentialities, risks, and new developments», «Strategic Project Management», «Generating Demand for better public health goods and services: A systems and consumer centered approach».




ЗМІ про захід:


Навчальний курс «Людяність та емпатія в роботі медика»

опубліковано 21 черв. 2021 р., 23:38 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 22 черв. 2021 р., 00:45 ]

З січня по червень 2021 року
15 викладачок із 7 ЗВО України натхненно працювали над створенням унікального навчального курсу «Людяність та емпатія в роботі медика».
Майстерня з розробки курсу відбулася завдяки підтримки Україно-Швейцарського Проєкту «Розвиток медичної освіти» за блискучої фасилітації Анастасії Леухіної – авторки «Зовсім не страшна книга», викладачки Київської школи економіки.
Від Буковинського державного медичного університету для роботи в майстерні було відібрано Оксану Петринич (кафедра сімейної медицини), Олену Коротун (кафедра педіатрії та дитячих інфекційних хвороб), Тетяну Щудрову (кафедра фармакології).
Курс «Людяність та емпатія в роботі медика» включає питання м’яких та жорстких навичок в роботі лікаря, поняття людиноорієнтованого підходу, емпатії, конфіденційності та інформованості, знайомить з Калгарі-Кебриджською моделлю лікарської консультації, вчить побудові здорових кордонів при роботі з пацієнтами, повідомленню поганих новин, роботі з конфліктами, особливостям спілкування при культурному та соціальному різноманітті тощо.
Завдяки створеному курсу у медичних ЗВО вже з 2021-2022 навчального року можуть з’явитися нові освітні можливості для студентів і студенток у напрямку зміни комунікації між надавачами медичної допомоги й пацієнтами.

 

ЗМІ про захід:

1-10 of 243