НовиниМайстер-клас з неврології для лікарів Глибоцького району

опубліковано 20 груд. 2017 р., 05:11 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 26 груд. 2017 р., 02:28 ]

20 грудня 2017 року
за ініціативи завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ професора Лариси Сидорчук за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на базі КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (головний лікар – Марія Мельничук) відбувся майстер-клас з неврології для сімейних лікарів, невропатологів, лікарів з медицини невідкладних станів Глибоцького району «Огляд хворого з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК). Тактика ведення, реабілітація, диспансерне спостереження сімейним лікарем».
У проведенні майстер-класу взяли участь: Лариса Сидорчук – д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини, Анна Вакарчук – к.мед.н., головний позаштатний спеціаліст з неврології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, завідувач Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-університетська лікарня», Лариса Тімофті – заступник головного лікаря КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».
Присутні лікарі були детально ознайомлені з клінічним маршрутом пацієнта на ГПМК. Проаналізовано 3 клінічні випадки, представлені сімейними лікарями Глибоцького району.

Розширений фоторепортаж

 ЗМІ про захід: 

Сайт БДМУДелегація сімейних лікарів Буковини відвідала науково-практичну конференцію з міжнародною участю в м. Київ

опубліковано 4 груд. 2017 р., 00:48 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 груд. 2017 р., 12:14 ]

У Києві з 30 листопада по 01 грудня 2017 року в Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Невизначеність та доказовість у клінічній практиці та управлінні первинною медичною допомогою», а також засідання опорної кафедри післядипломної освіти за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина», засідання членів правління Української Асоціації сімейної медицини (УАСМ) і регіональних експертів з первинної медичної допомоги. У конференції та засіданнях від Буковини взяли участь завідувач кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету, професор Лариса Сидорчук, головні лікарі центрів ПМСД Чернівецької області, представник департаменту охорони здоров’я ЧОДА (в.о. заступника директора) Альона Чайковська.
На конференції розглядали новітні технології в охороні здоров’я, у т.ч. ПМСД: програми доказово-обґрунтованих превентивних заходів, зокрема скринінгу, лікарське самоврядування, сучасні аспекти нормативно-правового забезпечення сімейної медицини, як використовувати доказову медицину у своїй практиці, лідерство і проактивність, співпрацю з міжнародними медичними організаціями країн Європейського Союзу з метою гармонізації безперервного професійного розвитку лікарів, правові засади захисту соціальних прав працівників ПМД, інтегроване ведення клінічних ситуацій.
Лікарі мали змогу відвідати лекції міжнародних експертів у галузі сімейної медицини, членів Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики (EURACT): професора Майкла Харріса з Великобританії, доктора Міхал Шані з Ізраїля – генерального секретаря Ізраїльської Асоціації Сімейної медицини, яка також є представиком Департаменту засобів і досліджень Ізраїлю.
В рамках конференції проведено низку майстер-класів: лікар-пацієнт – мистецтво мотиваційного консультування; практичне користування класифікацією ICPC-2; організація ПМСД на рівні громад, ЦПМСД; організація доказового скринінгу; мотиваційний потенціал співробітників (кадрові проблеми, пошук конкурентних переваг, сила стандартів, лояльність пацієнтів); синдром червоної повіки; можливості інгаляційної терапії (користування юлайзером); відпрацьовувались техніки постановки периферичних венозних катетерів, огляду ЛОР органів із застосуванням муляжів, серцево-легеневої реанімації у дорослих, у т.ч. із використанням мішка Амбу, аналізу гематологічних обстежень, ЕКГ-діагностики – реєстрації та аналізу кардіограм, вимірювання внутрішньоочного тиску, тощо.
Напередодні 28-29 листопада професором Медичного університету м. Бас (Великобританія), членом правління Європейської асоціації науковців (EGPRN) Майклом Харрісом та доцентом кафедри терапії та сімейної медицини, директором Науково-тренінгового консультативно-діагностичного Центру сімейної медицині і долікарської допомоги Ужгородського національного університету було організовано сателітний семінар-тренінг «Азбука проведення наукових досліджень у галузі сімейної медицини. Курс А» для молодих вчених англійською мовою.
Буковинський державний медичний університет представила асистент кафедри сімейної медицини Маріанна Сем’янів. Протягом двох днів учасниками тренінгу було заслухано лекції, присвячені медичній статистиці та проведенню наукових досліджень у галузі сімейної медицини. Після кожного теоретичного блоку у парах відпрацювано ключові навички: розробка питання для дослідження, вибір найкращої методології для реалізації питання дослідження, розробка рандомізованого контрольованого дослідження, когортного та дослідження «випадок-контроль», а також якісного дослідження. Окрім того, Маріанною Сем’янів на високому рівні було представлено презентацію на тему: «Публікація (research paper) про дослідження, яка змусила мене змінити мою практику», котру кожен з молодих вчених повинен був підготувати заздалегідь українською та англійською мовами.

ЗМІ про захід:
Сайт БДМУ

Майстер-клас з неврології для лікарів Новоселицького району

опубліковано 23 лист. 2017 р., 02:03 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 28 лист. 2017 р., 23:14 ]

22 листопада 2017 року
за ініціативи завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ професора Лариси Сидорчук за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на базі КУ «Центр ПМСД Новоселицького району» (головний лікар - В’ячеслав Бежан) відбувся майстер-клас з неврології для сімейних лікарів, невропатологів, лікарів з медицини невідкладних станів Новоселицького району «Огляд хворого з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК). Тактика ведення, реабілітація, диспансерне спостереження сімейним лікарем».
У проведенні майстер-класу взяли участь: Лариса Сидорчук – д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини, Анна Вакарчук – к.мед.н., головний позаштатний спеціаліст з неврології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, завідувач Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-університетська лікарня», В’ячеслав Бежан – головний лікар КУ «Центр ПМСД Новоселицького району», Сергій Паушак – заступник директора ОКУ «Чернівецький центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Каріна Поп – перший заступник голови Новоселицької районної державної адміністрації,
Жвава дискусія відбулася після детального ознайомлення присутніх лікарів з клінічним маршрутом пацієнта на ГПМК. Корисною також була демонстрація Ларисою Губань (завідувач АЗПСМ с. Рідківці) та Інною Суружіу (завідувач АЗПСМ с. Ванчиківці) хворих з наслідками перенесеного ГПМК.


ЗМІ про захід:

Засідання опорної кафедри сімейної медицини в м. Київ

опубліковано 29 жовт. 2017 р., 06:45 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 29 жовт. 2017 р., 06:46 ]

У Києві 26-27 жовтня 2017 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім" відбулось засідання опорної кафедри за спеціальністю "Загальна практика – сімейна медицина" та науково-практична конференція з міжнародною участю "Проблеми та перспективи сімейної медицини в Україні". У засіданнях взяла участь завідувач кафедри сімейної медицини, професор Лариса Сидорчук. Розглядали мультидисциплінарні аспекти первинної медичної допомоги та громадського здоров’я в практиці лікаря загальної практики – сімейного лікаря, проблеми надання паліативної та хоспісної допомоги, компетентнісні підходи як на додипломному, так і післядипломному рівнях, тощо. В рамках НПК відбувся телеміст «Підтримування здоров’я людей літнього віку» (Україна – США), а також засідання експертної проблемної комісії МОЗ та НАМН України зі спеціальності «Загальна практика-сімейна медицина».Науково-практична конференція ГО«Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів» «Легенева гіпертензія: діагностика та лікування у світлі загальносвітових протоколів...»

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 00:42 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 жовт. 2017 р., 09:19 ]

19 жовтня 2017 року
в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію громадської організації «Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів» «Легенева гіпертензія: діагностика та лікування у світлі загальносвітових протоколів. Міофасциальний синдром: як розпізнати і що робити сімейному лікарю? Гострий живіт у дітей: діагностика, на що звернути увагу лікарю загальної практики».
У доповіді Лариси Петрівни Сидорчук, д.мед.н., професора, завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ висвітлено питання легеневої гіпертензії відповідно до вітчизняних та міжнародних нормативних документів.
Про те, як розпізнати і що робити сімейному лікарю у випадку міофасциального синдрому розповів Геннадій Сергійович Московко, к.мед.н., доцент, доцент кафедри нервових хвороб з курсом нейрохірургії Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
Доповідь Олега Борисовича Боднара, д.мед.н., завідувача кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ була присвячена проблемі
гострого живота у дітей з акцентом на діагностику та тактику сімейного лікаря.
Суть інноваційного інсуліннезалежного підходу у лікуванні цукрового діабету 2 типу була викладена у доповіді Наталії Вікторівни Пашковської, д.мед.н., професора, завідувача кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ.


ЗМІ про захід:

Розширений фоторепортаж

Наукові досягнення ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет" високо оцінили в Берліні

опубліковано 12 жовт. 2017 р., 07:57 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 13 жовт. 2017 р., 23:42 ]

Завідувач кафедри сімейної медицини БДМУ проф. Лариса Сидорчук у складі делегації науковців БДМУ прийняла участь у роботі ІХ Гастро-конференції в м. Берлін (ФРН), де представила ряд доповідей, в яких висвітлено доробки наукових шкіл нашого університету. У роботі поважного наукового форуму прийняли участь понад 1700 учасників з 42 країн світу, у тому числі близько 10 учасників з України (Київ, Полтава, Львів, Чернівці).
Одна з робіт, присвячена питанням генетичної детермінованості імунної відповіді в аспекті патогенезу запальних захворювань ШКТ (автори - Sydorchuk L., Boychuk T., Sydorchuk I., Sydorchuk A., Plehutsa O., Sydorchuk R.) – отримала відзнаку (премію) та увійшла в трійку найкращих в Європі (Чикаго-Чернівці-Барселона). Міжнародний науковий авторитет БДМУ також був підтверджений тим, що професора Ларису Сидорчук, яка отримала нагороду, було включено до складу наукових модераторів одного з симпозіумів, що проходили в рамках конференції. Професор Р.І. Сидорчук у своєму виступі відзначив високий рівень наукових досягнень вчених БДМУ та наголосив на перевагах міжнародного співробітництва з українськими вченими.
ЗМІ про захід:


Анонс науково-практичної конференції Асоціації сімейних лікарів

опубліковано 28 вер. 2017 р., 03:28 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 28 вер. 2017 р., 03:29 ]

Правління ГО "Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів" повідомляє, що 19 жовтня 2017 року в приміщенні Палацу "Академічний" Буковинського державного медичного університету по вул. Шіллера, 11 (на розі вулиць Л.Українки та Шіллера) о 10 годині відбудеться науково-практична конференція «Легенева гіпертензія: діагностика та лікування у світлі загальносвітових протоколів. Міофасциальний синдром: як розпізнати і що робити сімейному лікарю? Гострий живіт у дітей: діагностика, на що звернути увагу лікарю загальної практики».

Порядок денний:
1. Вітальні слова:
- Сидорчук Лариса Петрівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».
- Крикливець Любов Григорівна, заступник начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту ОЗ Чернівецької ОДА.
2. Легенева гіпертензія. Уніфікований клінічний протокол та адаптована клінічна настанова, заснована на доказах «Легенева гіпертензія у дорослих / дітей» (Наказ МОЗ України від 21.06.2016 № 614 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при легеневій гіпертензії»)
Сидорчук Лариса Петрівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»
3. Міофасциальний синдром: як розпізнати і що робити сімейному лікарю?
Кривецька Інна Іванівна, к.мед.н., доцент, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»
4. Гострий живіт у дітей: діагностика. На що звернути увагу лікарю загальної практики?
Боднар Олег Борисович, д.мед.н., завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»
5. Інноваційний інсуліннезалежний підхід у лікуванні ЦД 2 типу.
Пашковська Наталія Вікторівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»
6. Різне.

З повагою,
Президент ГО "Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів"
д.мед.н., професор Л.П. Сидорчук

Акція з вимірювання артеріального тиску

опубліковано 14 вер. 2017 р., 23:38 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 15 вер. 2017 р., 10:31 ]

14 вересня 2017 року
з нагоди Всесвітнього Дня серця (відзначається 29 вересня) співробітники кафедри сімейної медицини (доценти Оксана Петринич і Тетяна Казанцева, асистенти Аліна Соколенко, Маріанна Сем’янів, Юлія Яринич) ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» за активної участі студентів 3 групи 6-го курсу медичного факультету № 4 спеціальності «Педіатрія» традиційно провели чергову благодійну акцію з вимірювання артеріального тиску та надання інформації пацієнтам КМУ «Міська поліклініка № 3».
Під час акції студенти вимірювали артеріальний тиск, обвід талії, визначали індекс маси тіла, опитували пацієнтів про наявність чинників ризику серцево-судинних захворювань, надавали рекомендації про здоровий спосіб життя та модифікацію способу життя при артеріальній гіпертензії, у т.ч. за допомогою кольорових пам’яток. Загалом за період проведення акції артеріальний тиск виміряно 94 пацієнтам. До лікарів первинної ланки скеровано 29 осіб з підвищеним артеріальним тиском.
ЗМІ про захід:

"Про те, як пацієнти укладатимуть контракти з сімейними лікарями"

опубліковано 27 черв. 2017 р., 10:42 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 26 лип. 2017 р., 07:18 ]

Н/п конференція «Алергопроби у загальнолікарській практиці. Перехід на міжнародну класифікацію хвороб для первинної ланки ICPC-2: у фокусі – діагноз сімейного лікаря».

опубліковано 20 черв. 2017 р., 10:44 Петринич Оксана Анатоліївна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 23 черв. 2017 р., 07:42 ]

20 червня 2017 року
в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію громадської організації «Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів» «Алергопроби у загальнолікарській практиці. Перехід на міжнародну класифікацію хвороб для первинної ланки ICPC-2: у фокусі – діагноз сімейного лікаря».
Розпочалася науково-практична конференція доповіддю доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента Петринич Оксани Анатоліївни «Міжнародна класифікація хвороб для первинної ланки ICPC-2». International Classification of Primary Care, Second edition (ICPC-2) – це система, що дозволяє кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря. Це єдина система, яка дає змогу класифікувати не лише хвороби, але й симптоми. В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається з трьох основних частин: причина звернення пацієнта до лікаря, діагноз, дії (що необхідно зробити у конкретній ситуації).
У доповіді Коваль Галини Данилівни, д.мед.н., доцента, обласного позаштатного фахівця Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА зі спеціальності «Імунологія», доцента кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ було висвітлено питання алергопроб у практиці сімейного лікаря згідно з Уніфікованим клінічним протоколом та адаптованою клінічною настановою, заснованою на доказах «Медикаментозна алергія, включаючи анафілаксію» (Наказ МОЗ України від 30.12.2015 № 916 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при медикаментозній алергії, включаючи анафілаксію»).
Про артеріальну гіпертензію з увагою на органопротекцію розповіла Ілащук Тетяна Олександрівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ.
Проблемі хронічного панкреатиту була присвячена доповідь доцента Патратій Марини Володимирівни, к.мед.н., доцента кафедри внутрішньої медицини з курсом інфекційних хвороб БДМУ.
Родзинкою науково-практичної конференції, на яку з цікавістю очікували сімейні лікарі, стало пряме включення за допомогою Skype-зв’язку з в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун, яка висвітлила основні питання щодо реформи охорони здоров’я України, які повинен знати сімейний лікар. Як показали запитання та дискусія після доповіді, попит на дану інформацію зараз є дуже затребуваним. Формат зустрічі сподобався учасникам обох сторін та обов’язково продовжуватиметься у майбутньому.


ЗМІ про захід:

1-10 of 164